Paykasa yasal mı?

Paykasa yasal mı?

%100 güvenli alışveriş yapmamızı sağlayan ön ödemeli kart kodu paykasa yasal mı? Paykasa kart hakkında yazılan bir sürü başlık olmasına rağmen, bu konu için henüz net bir açıklama yazılmamış durumda. Bize yönetilen ‘’paykasa yasal mı?’’ sorularından dolayı bilgimiz olduğu için, bu konuda sizlere detaylıca bilgi verebilmekteyiz ve ‘’paykasa yasal mı?’’ sorunuzun cevabına gelmek gerekirse, evet; paykasa tamamen yasal bir ödeme yöntemidir. Online ödeme yöntemlerinin, kredi kartı dolandırıcılığının önüne geçmek için geliştirildiğini düşündüğümüz zaman, aslında paykasa kart kullanımının yasal olduğunu sizde farkedebilirsiniz.

Temel mantığın, kart bilgilerinizi paylaşmadan ödeme yapabilmek olduğu paykasa kart sisteminde, resmi bayilerden alışveriş yaptığınız sürece, yasadışı olan hiç bir işlem bulunmamaktadır. Aldığınız her ürün size özel üretilmekte ve sizin için faturalandırılmaktadır. Bu durumda aldığınız kart kodunuzu yasadışı olarak nitelendirilen bir sitede kullanmadığınız sürece, paykasa yasal mı sorusunu kendinize bir daha sormanıza gerek kalmamaktadır. Almak istediğiniz paykasa kart tutarı için banka üzerinden havale yapabiliyor olmanız, aslında yaptığınız işlemin yasal olduğunu size kanıtlamaktadır.

Aksi durumlarda bankalar tek bir sistem üzerinden hareket ettikleri için işlem yapmanıza izin vermeyecektir. Eğer satın almak istediğiniz bayi, size havale yapabilmeniz için hesap numarası gönderebiliyorsa, yaptığınız işlem yasaldır ve paykasa yasal mı diye yeniden düşünmenize gerek yoktur. Bu konuda ki en büyük yanlış verilen hizmetin yasadışı olduğunun düşülmesidir. Oysa paykasa kart satışı dünya üzerinde alışveriş ödemelerinde kullanılan bir hizmettir; sorunsuz, hızlı ve güvenli olduğu için şuan dünya tarafından tercih edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Paykasa Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin

Bir Cevap Yazın